Поврзете се со нас

Италија

Дибала го направи последното селфи на „Алијанц“, на него се и двајца „специјални гости“ (Фото)

Објавено

на

Фото: twitter.com/juventusfc

Пауло Дибала не можеше да ги сопре солзите на вчерашното збогување со фановите на Јувентус, а во емотивната вечер доби и голема поддршка од соиграчите, вклучувајќи ја и прославата на голот на Душан Влаховиќ.

Аргентинецот и досега не криеше дека е разочаран од епилогот во преговорите со торинскиот клуб, а може само да жали што не успеа да постигне гол на последната средба на полниот „Алијанц“.

Долго по натпреварот и откако стадионот на Јувентус бил испразнет, Дибала имал интимно простување со досегашниот дом, а негови „специјални гости“.

Последното селфи на Аргентинецот на овој стадион го направи со Алваро Мората и Душан Влаховиќ, а фановите на Јувентус со право ја отворија дилемата дали клубот требаше да го растури ова новоформирано офанзивно трио.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни