Поврзете се со нас

Лига Европа

Диало дебитираше за Манчестер Јунајтед и само 10 минути му беа потребни да се издвои во еден статистички показател

Објавено

на

blank

Манчестер Јунајтед одигра одличен натпревар во Торино против Реал Сосиедад и со убедливи 4:0 се враќа на „Олд Трафорд“ во исчекување на реванш средбата која се очекува да биде само формалност.

„Ѓаволите“ предводени од одличниот Бруно Фернандеш кој постигна два гола стигнаа до речиси сигурна заверка на пласманот во следната рунда.

На натпреварот против Сосиедад за Манчестер Јунајтед првите минути ги одигра младиот, 18 годишен Амад Диало кој во тимот пристигна во јануарскиот преоден рок.

Диало влезе во игра во 83. минута на местото на Мејсон Гринвуд и доби околу 13 минути, период за кој веднаш успеа да биде најдобар во еден статистички показател.

Имено, младиот крилен фудбалер имаше три успешни дриблинзи, најмногу од сите играчи кои беа на теренот во второто полувреме и веднаш покажа дека може да биде од голема помош на Манчестер Јунајтед во иднина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни