Поврзете се со нас

Свет

Ди Марија бурно му одговори на Матеус за да го заштити Меси (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/SLBenfica

Анхел Ди Марија беше една од клучните фигури на мундијалот во Катар и одигра неверојатно добро во големото финале, па популарниот „Ел Фидео“ доби посебна почит и од соиграчите кога „гаучосите“ конечно стигнаа до светската титула.

Десет месеци подоцна, светска јавност дозна дека Лео Меси по осми пат во својата кариера се закитува со „Златната топка“ и тоа го направи пред се благодарение на освоениот трофеј во Катар, успех кој се покажа како повеќе од доволен да го победи Ерлинг Халанд кој имаше сезона од соништата.

За еден дел од јавноста, Норвежанецот беше „ограбен“ од Франс Фудбал и новинарите кои гласаа за „Златната топка“, а бидејќи Лотар Матеус јавно се извои како човек кој го дели тој став, Германецот стана доста популарен во Аргентина.

Матеу нагласи дека освоената „Златна топка“ на Меси е вистинска фарса, но Анхел Ди Марија реагираше на ваквиот негов стави му се обрати доста бурно.

– Оди да плачеш на друго место……

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни