Поврзете се со нас

Франција

Ди Марцио со нова објава: Веќе нема сомнеж каде ќе продолжи Мбапе

Објавено

на

Познатиот италијански новинар, Џанлука Ди Марцио уште еднаш преку социјалните мрежи ги сподели своите информации поврзани со иднината на Килијан Мбапе.

Новинарот на „Скај Италија“ вчера објави дека Мбапе е многу блиску до останување во ПСЖ, а предмалку ги потврди неговите тврдења од вчера со тоа што сега истакна дека веќе нема дилеми која е одлуката на Французинот.

– Веќе нема никакви сомнежи, Мбапе ќе остане во ПСЖ откако е постигната согласност да му биде обновен договорот, -напиша Ди Марцио на социјалните мрежи.

Фудбалерот долго време се поврзуваше со трансфер во редовите на Реал Мадрид и веќе беше виден во „кралскиот клуб“, но по најновите притискања на ПСЖ тој ќе остане во клубот.

Дел од медиумите пренесоа дека Мбапе ќе добие големи овластувања во ПСЖ, па така ќе биде прашуван дури и за тоа кои фудбалери да ги ангажира клубот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни