Поврзете се со нас

Англија

Детенце му избега на обезбедувањето само да го прегрне Роналдо, Португалецот му даде спомен кој никогаш нема да го заборави (ВИДЕО)

Објавено

на

Кристијано Роналдо е една од најголемите фудбалски ѕвезди, идол на многу деца, генерации, миленик на публиката, па каде и да се појави има голем интерес за него без разлика дали е клуб или репрезентација.

Секако и Роналдо има ситуации во кои едноставно не може да им излезе во пресрет на сите фанови кои сакаат да се фотографираат сликаат со него, ама има и моменти кога ќе направи се за да навивачите добијат спомен кој никогаш нема да го заборават, вечно ќе го паметат.

Токму еден таков Кристијано му даде на едно детенце во Молдавија кога неговиот Манчестер Јунајтед играше со Шериф Тираспол. Малиот фан некако успеа да избега од обезбедувањето, стигна до својот идол од кого доби прегратка и автограм на дресот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 433 (@433)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни