Поврзете се со нас

Англија

Детенце-маскота ја освои јавноста со своите потези: Тотенхем има многу повредени, тој е подготвен да помогне (ВИДЕО)

Објавено

на

Тотенхем и Њукасл го играат својот меч од 16. коло во Премиер лигата, а во пресрет на истиот имаше една симпатична сцена која дефинитивно стана или ќе стане вирално.

Едно од децата, маскотите почна да се загрева, да прави вежби како да се спрема за настап, неговиот пример го следеа и останатите дечиња што беше доволно за луѓето од „Скај Спортс“ да дојдат до заклучок дека тие се спремни да им помогнат на „петлите“ ако е потребно со оглед на многуте повреди во клубот од северен Лондон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни