Поврзете се со нас

Свет

Деспотовски ќе го носи дресот на молдавски Шериф

Објавено

на

Македонскиот младински репрезентативец, Стефан Деспотовски, од денеска е нов член на Шериф Тираспол.

Фудбалерот со голем потенцијал потпишал двегодишен договор со молдавскиот клуб и ова ќе му биде прво интернационално искуство во сениорска конкуренција.

Деспотовски последната сезона го носеше дресот на Работнички, од каде замина како слободен агент и продолжува во составот на Шериф.

Десниот бек бил дел од младинската академија на Црвена Звезда и настапувал и во младинските категории на Србија, но подоцна го прифати повикот за настап во У-21 репрезентацијата на Македонија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни