Поврзете се со нас

Евролига

Десетте спектакуларни потези кои ги одбележаа четвртфиналните битки во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Во Евролигата останува само да се доигра завршниот турнир, фајналфорот во кој ќе имаме битки меѓу Барселона-Олимпија Милано и Анадолу Ефес-ЦСКА Москва по што ќе следи главното, пресметката за титулата во најдоброто кошаркарско натпреварување на овој континент.

Има време до завршницата во Келн, па како најава загревање за тоа што ни престои од Евролигата подготвија Топ 10 видео со потезите кои оставија најголем впечаток во четвртфиналните мечеви.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни