Поврзете се со нас

Евролига

Десетте потези кои ги кренаа на нозе навивачите во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Во Евролигата се одигра плејоф фазата и веќе ги имаме полуфиналните парови за завршниот турнир на кој домаќин ќе биде соседна Србија или поточно Белград.

Шпанските великани Барселона и Реал Мадрид го сочинуваат првиот пар, додека втората битка ќе се води меѓу Олимпијакос и актуелниот бранител на титулата Анадолу Ефес.

Со оглед на тоа што најважното допрва ни престои од Евролигата направија Топ листа на најмоќните, најубавите потези од плејофот, па во наредните четири минути уживајте во мајсториите кои ги кренаа на нозе навивачите низ стариот континент.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни