Десет интересни работи кои не сте ги знаеле за Венгер (Видео)

wenger_10

Арсен Венгер е еден од најпочитуваните и најзначајни тренери во светот на фудбалот, стратег кој повеќе од две децении е на чело на премиерлигашот Арсенал, тим со кој мината година ја обнови соработката за уште две години.

До кога Венгер ќе го води клубот од северен Лондон тоа сигурно никој не може да одговори, меѓутоа како и да е и покрај сите критики Французинот е човек кој остави огромна трага во оваа средина и ќе биде занимливо да се види какви ќе бидaт „топчиите“ по неговото заминување.

Во меѓувреме дружината на „токспорт“ состави компилација за него, поточно во наредните 3 минути ќе имате можност да дознаете десет работи кои не сте ги знаеле за францускиот професор.

Facebook Коментари