Поврзете се со нас

Шпанија

Десет играчи кои Барселона може да ги донесе во летниот преоден рок

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBarcelona_cat

Барселона имаше успешна сезона на домашно тло во која ги освои трофеите во Примера и Супер Купот на Шпанија, но во исто време не се прослави во Европа каде беше елиминирана уште во групната фаза во Лигата на шампионите, а потоа брзо се лизна и во Лига Европа.

Јасно е дека се потребни одредени корекции, засилуавња во екипата за наредната сезона, па каталонците ќе се обидат најдобро што можат да го одработат летниот преоден рок иако понатаму имаат проблеми кога се во прашање финансии. Некои играчи си заминаа, дел допрва ќе си заминат, па останува да се види како ќе се одбива целиот процес на „Камп Ноу“.

Доста имиња се вртат во јавноста кога се во прашање потенцијалните засилувања, па „Гол“ направи листа од десет играчи од кои некои од нив можеме да ги видиме во дресот на каталонците во кампањата 2023/2024.

-Лионел Меси (ПСЖ)

-Илкај Гундоган (Манчестер Сити)

-Витор Роке (Атлетико Параненсе)

-Рубен Невеш (Вулверхемптон)

-Бенжаман Павар (Баерн Минхен)

-Мартин Зубименди (Реал Сосиедад)

-Габри Виега (Селта Виго)

-Јаник Караско (Атлетико Мадрид)

-Јозуа Кимих (Баерн Минхен)

-Жоао Кансело (Манчестер Сити)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни