Десет големи фудбалски ѕверки кои никогаш го немаат освоено пехарот во ЛШ (Видео)

gianluigi-buffon

Лигата на шампионите е најелитното натпреварување на стариот контитент, натпреварување кое е сон за секој фудбалер, а уште повеќе да се дојде до тој блескав трофеј.

Меѓутоа многу од играчите не успеваат истиот да го подигнат, а меѓу нив има и навистина големи ѕверки. Во следните 9 минути погледнете видео, поточно список од добро познати асови кои во своите импресивни кариери не успеале да дојдат до самата завршница, поконретно славје во ЛШ.

Facebook Коментари