Поврзете се со нас

Македонија

Денис Стошиќ се договори со Македонија ЃП

Објавено

на

Тимот на Македонија Ѓорче Петров денеска го промовираше најновото засилување-тоа е 21-годишниот Денис Стошиќ.

Тој треба да претставува освежување за одбраната на клубот од Скопје кој засега не е многу активен на пазарот, па така официјално досега ги продолжи договорите со ветераните Боби Божиновски и Мартин Ковачев, а соработката исто беше обновена и со Кристијан Филиповски и Ермедин Адем.

Кога е во прашање Стошиќ кариерата ја започна во Германија каде играше во неколку тимови, во нашата земја беше дел од Брегалница од Штип.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни