Поврзете се со нас

Англија

Денеска е без клуб: Александер-Арнолд го издвои единствениот играч кој го уништил на теренот

Објавено

на

foto:twitter.com/TrentAA

Трент Александер-Арнолд веќе некое време е еден од најзначајните играчи на премиерлигашот Ливерпул, тим со кој ги освои сите трофеи во изминативе години.

Иако има 25 години Трент има доста поминато на клупски и репрезентативен план, па од своето досегашно искуство имаше можност да посочи кој играч му направил најмногу проблеми на теренот, поточно го уништил, а притоа едноставно не ги достигнал височините, не успеал да дојде до топ ниво.

-Би рекол дека Брендон Баркер, играше за Сити. Имав 18 години, играв да тимот до 21 година, првпат на Енфилд, бев поразен со 3-0. Тој постигна два гола и забележа асистенција. Излегов во 60 минута. Сè уште до ден-денес, тој е противникот за кој мислам дека ме уништи, човече. Никогаш тоа не ми се случило.

-Во тој момент, си помислив „ова дете ќе биде најдобриот играч на светот“. Бидејќи никогаш не сум видел некој да се движи толку брзо, остро и ефективно, па би рекол Брендон Баркер, -истакна Арнолд.

Инаку Баркер сега има 27 години и е без клуб по епизодата во Омонија од Кипар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни