Поврзете се со нас

Балкан

Ден кој ќе го памети до крајот на животот: Фудбалер на Чукарички даде два гола директно од корнер (ВИДЕО)

Објавено

на

Да се постигна гол директно од корнер е вистинска мајсторија, а истото да го направите двапати на еден натпревар е вистинско чудо, чудо кое од „нога“ му успеа на членот на Чукарички, Лука Аџиќ.

На денешниот натпревар против Спартак Суботица во првата лига на Србија, Лука успеа двапати да погоди од аголот, по еднаш во двете полувремиња.

Првиот гол падна во 29, а вториот во 51 минута.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни