Поврзете се со нас

Европски првенства

Демирал е главна ѕвезда: Идеалниот тим на осминафиналната рунда на ЕП (ФОТО)

Објавено

на

foto:x.com/CBSSportsGolazo

Комплетирана е првата нокаут рунда, поточно веќе ги имаме сите парови за четвртфиналето на 17. Европско првенство.

Петок и сабота се термините за дуелите меѓу Шпанија-Германија, Португалија-Франција, Англија-Швајцарија и Холандија-Турција, но во овој меѓу простор ги имаме и асовите кои се претставија во најдобро светло во осминафиналната фаза.

Формацијата во изборот на „Софаскор“ е 3-4-3, тим во кој главна ѕвезда е дефанзивецот Демирал кој е најдобро оценет со 9,8. Покрај Турчинот имаме по двајца играчи од Холандија и Германија, тројца Шпанци и по еден од Швајцарија, Франција и Словенија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни