Дембеле објави интересна фотографија од тренинг, Пике го „поздрави“ со коментар (Фото)

dembele-trening

Францускиот репрезентативец Усман Дембеле денеска објави интересна фотографија од тренингот на својот национален тим, а на неа се наоѓаат тој и уште неколку ѕвезди од составот на Дидие Дешамп.

Сепак, ваквиот избор не помина најдобро кај неговиот соиграч од Барселона, Жерард Пике кој избра специфични емотикони како свој коментар.

dembele-pike

Facebook Коментари