Поврзете се со нас

Свет

Дел Пјеро заврши во болница, па испрати порака до фановите

Објавено

на

Алесандро Дел Пјеро изминативе години најчесто е во Соединетите Американски Држави, каде живее со своето семејство, а денеска ги растревожи големиот број фанови со фотографија од болница во Лос Анџелес.

Поранешниот италијански репрезентативец за среќа е во добра состојба и нема проблеми ниту со коронавирусот, а му бил детектиран камен во бубрегот, откако се пожалил на болки во овој дел на телото.

Дел Пјеро испрати смирувачка порака од болнички кревет преку Инстаграм.

– Се уште не можам да поверувам колку проблеми може да создаде нешто со големина од 3 милиметри, – напиша легендата на Јувентус.

 

View this post on Instagram

 

Ancora non ci credo come una cosa piccola solo 3mm possa fare così male 🤕 #colicarenale #calcolorenale #adp10

A post shared by Alessandro Del Piero (@alessandrodelpiero) on

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни