Поврзете се со нас

Италија

Дел Пјеро Vs. Ди Марија: Кој е подобар мајстор за слободни удари? (ВИДЕО)

Објавено

на

Легендарниот италијански ас, Алесандро Дел Пјеро беше присутен на турнејата на Јувентус низ Соединетите Американски Држави, а токму ова беше добра можност за славниот Италијанец да се испроба во слободни удари со летното засилување за „бјанконерите“, Анхел Ди Марија.

Двајцата си заземаа позиции, беа поставени по пет топки, немаше жив ѕид што секако беше дополнителен предизвик за голманот во оваа ситуација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни