Поврзете се со нас

Свет

Дејвис го „нокаутираше“ Борјан за комичен автогол, Канада загуби убедливо од Јапонија (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/CanadaSoccerEN

Јапонија оствари убедлива победа (4:1) на пријателскиот натпревар против Канада, а начинот на кој играл поразениот тим најдобро е прикажан со вториот гол, односно автогол.

Првата ѕвезда на канадската репрезентација, Алфонсо Дејвис направи голема грешка исфрлувајќи една топка во шеснаесетникот, при што успеа да го погоди голманот Милан Борјан директно во глава, па ситуацијата заврши со гол на Јапонците.

Претходно, Танака донесе водство за азиската селекција, Дејвид не реализираше пенал за Канада, а Накамура и вториот гол на Танака го потврдија победникот, пред Хојлет да ги постави конечните 4:1.

Japan [2] – 0 Canada -Alphonso Davies 39′ (Own Goal)
byu/kakarot12310 insoccer

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни