Поврзете се со нас

Македонија

Дефанзивецот Ристевски ново име во Брегалница

Објавено

на

Екипата на Брегалница го претстави најновото засилување и тоа е дефанзивецот Александар Ристевски.

Тој доаѓа од Приштина од Косово, а во својата досегашна кариера има настапувано за Металург, Скопје, Победа, Пелистер, Ренова, Струга Трим Љум, Работнички и албанска Влазнија.

Со доаѓањето на Ристевски македонскиот прволигаш продолжи да го формира тимот за новата сезона. Досега како нови имиња се потврдени уште Адис Хаџановиќ, Фајсел Касми, Горан Силјановски, Ѓорѓи Ѓорѓиев, Александер Борха Кордоба како голманот Немања Шчекиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни