Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Дефанзивецот на Звезда презентираше дефиниција за глупост со два непромислени потези при резултат 5:0 (Видео)

Објавено

на

Црвена Звезда му одржа лекција на Пјуник и славеше со убедливи 5:0, резултат кој практично го носи српскиот шампион во плејоф рундата во Лигата на шампионите.

„Црвено-белите“ остварија огромен триумф и покажаа дека се далеку подобар ривал од Пјуник, но прекрасната вечер на крајот малку ја расипа невнимателниот дефанзивец на домашниот тим.

Милан Родиќ покажа како може да се направи глупост во 20 период од 20 секунди при резултат 5:0 во 89-та минута, бидејќи со два непромислени потези се отпиша од реваншот.

Дефанзивецот на Звезда доби две јавни опомени од главниот судија во 20-тина секунди, по што му беше покажан патот кон соблекувалната.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни