Поврзете се со нас

Балкан

Дефанзивецот Младеновски потпиша за клуб од Хрватска

Објавено

на

Некогашниот младински репрезентаитвец на Македонија, Марио Младеновски повторно ќе игра надвор од нашите граници и тоа во Хрватска.

Младеновски играше за Македонија Ѓорче Петров и Шкупи по епизодата во Пловдив, а во новата сезона ќе ги брани боите на Вараждин.

Се работи за договор со важност од две години што значи дека Димитар Митровски добива македонско друштво во Вараждин.

Марио во досегашната кариера го има носено дресот и на Вардар, но и нда Фремад Амегер од Данска.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни