Поврзете се со нас

Македонија

Дефанзивецот Илиевски ново име во Македонија ЃП

Објавено

на

Екипата на Македонија Ѓорче Петров го промовираше второто засилување за новата сезона, а тоа е дефанзивецот Бојан Илиевски.

Илиевски може да покрие повеќе позиција во одбраната и тоа сигурно ќе биде од корист за тренерот Бајрами. Бојан во таборот на „лавовите“ доаѓа од Работнички каде минатава сезона одигра 30 натпревари во ПМФЛ со учинок од еден погодок и една асистенција.

Претходно скопскиот состав го доведе Христијан Пецов, додека нови договори потпишаа Ермендин Адем, Кристијан Стојкоски, голманот Христијан Стевковски и Филип Мишевски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни