Поврзете се со нас

Македонија

Дефанзивецот Ѓуриќ потпиша нов договор со Вардар

Објавено

на

foto:www.facebook.com/FKVardarSkopje

Најтрофејниот македонски клуб Вардар продолжува со активностите, па така откако беше обелоденето првото летно засилување во името на дефанзивецот Филип Најдовски сега клубот ја информираше јавноста дека е продолжена соработката со Дејан Ѓуриќ.

Ѓуриќ беше активен за „црвено-црните“ во вториот дел од минатата сезона, одигра на навистина високо ниво и беше лидер, столб на одбраната на клубот.

Одигра вкупно 15 натпревари, постиггна 3 погодоци и со тоа се избори за нов едногодишен договор со скопскиот прволигаш.

Дарко во досегашната кариера освен во Македонија и Србија има настапувано и во Грузија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни