Поврзете се со нас

Балкан

Дефанзивец на Ријека претрча цел терен и постигна мајсторски гол во Копривница (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/NKRijeka

Ријека оствари важна гостинска победа против Славен, а херој на победникот во Копривница беше дефанзивец.

Стоперот на Ријека, Нико Галешиќ ја презема топката од својот голман и откако не пронајде соиграч заинтересиран за соработка, тргна кон противничкиот гол.

Метар по метар, Галешиќ ја пробиваше одбраната на Славен која како да го потцени дефанзивецот, па фудбалерот на Ријека на крајот со мајсторски завршен потег го постигна голот за победа 0:1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни