Поврзете се со нас

Франција

Дефанзивец на Рен сакаше да се пресмета со Мбапе (ВИДЕО)

Објавено

на

Пари Сен Жермен го совлада Рен со 1-0 и со тоа успеа да се пласира во финалето на Купот на Франција каде ќе ги одмери силите со Лион.

Стрелец на единствениот гол беше Килијан Мбапе кој погоди во 40 минута на асистенција на Фабијан Руиз. Претходно Мбапе не реализираше и пенал, па може да се каже дека напаѓачот имаше навистина содржаен меч кој на крајот кулминираше и со мешаница по последниот судиски свиреж.

Вармед Омари и Мбапе имаа свои битки, провокации за време на натпреварот за да по истито дефанзивецот на Рен тргне кон ѕвездата на ПСЖ да се објаснува, бара правда, одговори и неговите соиграчи спречија поголем инцидент.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни