Поврзете се со нас

Свет

Дефанзивец на Јунајтед го „закачи“ Роналдо: Оваа нова генерација…(ФОТО)

Објавено

на

foto:twitter.com/selecaoportugal

Португалија има дуели со Словачка и Босна и Херцеговина во наредниов период и желбата, целта е да се продолжи победничката серија и задржи 100 процентниот учинок во квалификациите за Европското првенство.

И на овој собир главна ѕвезда е Кристијано Роналдо, лидерот, капитенот на оваа селекција, човек кој е почитуван од сите соиграчи. Помладите колеги имаа добар однос со Роналдо и доказ за тоа е и објавата на дефанзивецот Диого Дало кој се пошегува со напаѓачот на Ал Наср.

-Оваа нова генерација секогаш е на телефон,  -напиша Диого на која е фатен Кристијано со телефонот во раце.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни