Поврзете се со нас

Светски првенства

Дечиња станаа вирален хит со својата верзија на крунисувањето на Меси во Доха (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FIFAWorldCup

Популарноста на Лионел Меси на глобално ниво е одамна докажана, а успехот на СП во Катар дополнително ја зацврсти неговата позиција меѓу најголемите ѕвезди во историјата.

Снимките од Катар и славјето на Аргентинците на „Лусаил“ го обиколија светот, а група дечиња направија симпатична „копија“ на доделувањето на трофејот по финалето во Доха.

Иако нема многу детали за локацијата и главните актери, социјалните мрежи овозможија ова видео да стане вистински хит во цел свет.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни