Поврзете се со нас

Балкан

Деби гол во оваа сезона: Спировски го спаси Етникос од пораз (ВИДЕО)

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец, Стефан Спировски го постигна својот прв гол во дресот на Етникос Ахна во првата лига на Кипар.

Тимот за кој покрај Спировски настапуваат Мартин Богатинов и Кире Ристевски му гостуваше на АЕЛ Лимасол во меч во кој заврши без победник 1-1.

Токму погодокот за гостите беше дело на Стефан во 32 минута кога лесно ја спроведе топката во голот на домаќините.

Етникос Ахна со 18 бода се на 10. место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни