Поврзете се со нас

Германија

Деби-гол на Чурлинов: Македонецот ја потврди победата на Штутгарт (ВИДЕО)

Објавено

на

Талентираниот македонски напаѓач, Дарко Чурлинов го постигна својот прв официјален гол за Штутгарт во втората лига на Германија.

Нашиот репрезентативец како и на дуелот со Хамбургер доби шанса во второто полувреме на денешниот меч против Динамо Дрезден за да во самиот финиш или поточно во 88 минута се најде на вистинското место и ја потврди победата на гостите од 2-0.

Со ова Штутгарт дојде до 51 бод и е на второто место на табелата кое води во елитната бундеслигашка конкуренција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни