Поврзете се со нас

Свет

„Дебелиот“ Нејмар се огласи и ги поздрави „хејтерите“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_inside

Нејмар подолго време ќе биде отсутен од терените по тешката повреда која ја заработи додека настапуваше за бразилската репрезентација, поточно ќе мора да мине низ процес кој дефинитивно не е лесен пред да може да се врати на терените.

Секако повредата го спречува да биде активен и тој многумина изненади со изгледот кога се појави на роденденот на Ромарио. Фановите не можеа да поверуваат колку е здебелен, се шегуваа на негова сметка, па поранешната ѕвезда на Барселона и Пари Сен Жермен одлучи да одговори преку социјалните мрежи.

Нејмар се појави на роденденот на Ромарио и ги запрепасти фановите со својот изглед (Фото)

-Денешната тренинг сесија е завршена. Имам вишок на килограми, но дебел? Не мислам така. Пу.ете го хејтери, -порача Неј кој покажа и среден прст.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни