Поврзете се со нас

Италија

Де Рун бил заменет поради „итна ситуација“, членот на Аталанта потврди дека заглавил во тоалет (Фото)

Објавено

на

Аталанта направи неочекувана замена на вчерашниот дуел со Раков, а местото на искусниот Мартeн Де Рон го зазема Алексеј Миранчук.

Ситуацијата од 62. минута ги исплаши фановите дека се работи за повреда на холандскиот интернационалец, но тој самиот појасни дека се работело само за итна физиолошка потреба.

Очигледно, Де Рон морал итно да го посети тоалетот и не можел да го одложува проблемот, па побарал замена и брза реакција на тренерот Џан Пјеро Гасперини.

Самиот Де Рон денеска во свој препознатлив стил, објави мапа на своето движење на натпреварот, не заборавајќи да стави црвена боја на соблекувалната, односно задржувањето во тоалетот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни