Поврзете се со нас

Шпанија

Де Пол со атрактивен погодок донесе победа за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/Atleti

Составот на Атлетико Мадрид ја запиша третата победа во низа во шпанската Примера и тоа во соочувањето со Селта Виго кое го реализираше со 1-0.

Доста повозбудливо, поконретно беше второто полувреме во кое двата тима имаа добри шанси да дојдат до почетно водство, но резултатот беше отворен во самата завршница кога Де Пол во 84 минута изведе мајсторија за ерупција на „Ванда Метрополитано“.

Сега Атлетико има 70 бода, осум повеќе од петтопласираниот Атлетик Билбао на три кола до крајот што значи дека ќе треба да се случи чудо избраниците на Чоло Симеоне да не обезбедат пласман во Лигата на шампионите.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни