Де Лихт ја испрати првата порака до фановите на Јувентус (Видео)

De-Liht-aerodrom1

Пристигнување на Матијс Де Лихт во Торино доцна вечерва стави крај на трансфер сагата на Холанѓанецот и деновиве тој официјално ќе биде промовиран како нов член на Јувентус.

Веднаш по пристигнувањето на аеродромот, досегашниот член на Ајакс ја испрати првата порака до фановите на „бјанконерите“.

Facebook Коментари