Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Де Лаурентис се закани пред дуелот со Барселона: Ќе го видите ѓаволот…

Објавено

на

blank

Наредната седмица се враќаат возбудувањата во Лигата на шампионите и тоа со реванш средбите од осминафиналната фаза.

Една од четирите битки која треба да се комплетира е онаа меѓу Барселона и Наполи која е закажана за 8 август од 21 часот на „Камп Ноу“. Првиот дуел заврши без победник 1-1 и ќе биде интересно да се види кој подобро ќе се снајде и обезбеди место на завршниот турнир кој ќе се игра во Португалија.

Наполитанците на чело со првиот човек Аурелио Де Лаурентис имаа примедби, реакции за тоа зошто реваншот се игра во Каталонија, место каде одново има доста луѓе заразени од КОВИД-19. Де Лаурентис побара мечот да се игра на друго место, но од УЕФА дадоа јасен одговор дека останува закажаниот распоред.

Сега првиот човек на калочигашот одново се огласи и тоа со кратка, ама јасна порака во негов стил.

-Се надевам за доброто на сите, ништо да не се случи во Барселона, во спротивно ќе го видат Ѓаволот (ќе го ослободам пеколот). Ние зборуваме со УЕФА за ова, ама тие се како трите мајмунчиња, не гледааат, не слушаат и не зборуваат, -истакна Аурелио за „Газета Дело Спорт“.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни