Поврзете се со нас

Италија

Де Лаурентис објасни зошто Наполи нема да го продаде Осимен

Објавено

на

Foto:twitter.com/en_sscnapoli

Наполи има одлична сезона во која е голем фаворит да ја освои титулата, а претседателот Аурелио Де Лаурентис тврди дека неговиот клуб не планира распродажба на ѕвездите во летниот преоден рок.

Посебно се лицитира со цената за напаѓачот Виктор Осимен, за кого се интересираат и многу побогатите премиерлигаши, но Де Лаурентис потенцира дека Наполи не размислува за разделба.

– Осимен не е на продажба.

– Нашите фудбалери се барани од голем број клубови. Сепак, ние не планираме да продаваме бидејќи немаме долгови за покривање, – изјавил првиот човек на Наполи, индиректно тролајќи ги и италијанските ривали.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни