Поврзете се со нас

Лига Европа

Де Хеа не стравува од Барселона: Знаеме кој е патот до успехот

Објавено

на

Foto:instagram.com/d_degeaofficial

Чави Ернандес одби да посочи фаворит во пресметките кои ќе ги имаат Барселона и Манчестер Јунајтед во 2023-та година, дуели кои ќе бидат дел од плеј-оф рундата која од оваа година е дел од Лигата на Европа.

Првата нокаут рунда донесе двобој меѓу два поранешни европски шампиони и великани кои изминативе неколку години бележат лоши резултати во Европа, па така еден од двата тима уште во месец март ќе дознае дали ќе продолжи да се бори за трофејот, или ќе мора да се насочи само кон натпреварите во националните првенства.

– Сите знаеме дека Барселона е голем тим и играат добро во последно време. Сепак, ние знаеме кој е патот до успехот. Ако сакате да го освоите трофејот во Лигата на Европа, мора да играте и да ги победите најдобрите тимови, а Барселона е еден од нив.

– Тој двомеч ќе биде за фановите, тие сигурно ќе уживаат во пресметките со Барселона и ќе се обидеме да победиме на двата меча.

– Секогаш е предизивик да се игра против таков ривал, во Европа нема лесни противници. Мора да бидете максимално подготвени и да направите помалку грешки од противникот, – вели Де Хеа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни