Поврзете се со нас

Англија

Де Ѕерби по триумфот на Брајтон на „Олд Трафорд“: Резултатот не е изненадување

Објавено

на

Foto:twitter.com/OfficialBHAFC

Роберто Де Ѕерби и неговиот Брајтон повторно го совладаа Манчестер Јунајтед во премиерлигашко соочување, а ваквиот епилог ја зголеми кризата во редовите на поголемиот и потрофеен клуб.

„Црвените ѓаволи“ имаат слаб почеток на сезоната, а италијанскиот стручњак иако не сакал да ја коментира кризата на противникот, индиректно посочил која била разликата меѓу двете екипи на „Олд Трафорд“.

– Не ги знам проблемите на Јунајтед, но можам да го објаснам пристапот на мојот тим.

– Научени сме да работиме на сопствен начин и играме храбро, се браневме човек на човек и секогаш инсистираме да ја имаме топката во наш посед.

–  Точно е дека Брајтон не е голем клуб, но победата на „Олд Трафорд“ не е изненадување, квалитетот на нашите фудбалери е голем, – вели Де Ѕерби.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни