Поврзете се со нас

Англија

Де Ѕерби доби споредби со Мурињо поради прославата на „Емирејтс“: Јас сум таков, не е до Жозе…. (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/OfficialBHAFC

Брајтон пред неколку дена доживеа голем шок на домашен терен и загуби од Евертон со 1:5, но токму по овој потоп, Роберто Де Ѕерби покажа голема самодоверба и најави дека неговиот тим ќе го покаже вистинското лице против Арсенал.

Момците предводени од италијанскиот стручњак навистина го направија тоа и го надиграа Арсенал на „Емирејтс“, а последниот гол беше оној кој посебно бурно го славеше Де Ѕерби.

Италијанскиот стручњак влета на теренот и излизга на коленици на тревата, радост со која навистина многу потсети на некои поранешни времиња во кои гледавме емотивни изливи на Жозе Мурињо.

Менаџерот на Брајтон доби споредби со „специјалниот“ од страна на англиската јавност, па новинарите го прашаа дали бил инспириран од актуелниот тренер на Рома.

– Јас сум таков, страствено ги доживувам работите. Таков сум со Мурињо, но и без него…..

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни