Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи (ФОТО)

davitkov

Селекторот на македонската кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков, преку својот личен профил на мрежата „Facebook“ соопшти дека новиот клуб каде што работи може да му го раскине договорот поради тоа што отпатувал да ја води репрезентацијата.

Сепак, предводникот на националниот тим соопшти дека репрезентативниот ангажман го става на повисоко ниво од клупскиот, што предизвика лавина од реакции.

 

Facebook Коментари