Поврзете се со нас

Италија

Дармијан мајсторски погоди, Интер обезбеди пласман во полуфиналето во Копа Италија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/Inter

Интер е првиот тим кој обезбеди пласман во полуфиналето на италијанскиот Куп и тоа откако вечерва ја доби Аталанта со 1-0 на „Џузепе Меаца“.

Ова беше дуел во кој победникот беше решен во второто полувреме и тоа благодарение на погодокот кој го постигна Метео Дармијан. По една комбинација на „нероаѕурите“, Лаутаро Мартинез го проигра Дармијан кој биеше мајсторски и прецизно во 57 минута.

Потоа не дојде до нова промена на резултатот, па така „нероаѕурите“ дојдоа до полуфиналниот билет, рунда во која ќе се соочат со подобриот од пресметката Јувентус-Лацио,

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни