Поврзете се со нас

Шпанија

Дани Алвеш излезе од затвор по 14 месеци (ВИДЕО)

Објавено

на

Дани Алвеш по точно 14 месеци и 5 дена излезе од затвор и тоа откако беше уплатена кауцијата од еден милион евра.

Бразилецот беше осуден на четири и пол годишна затворска казна поради силување на девојка во ноќен клуб во Барселона, но со оглед на тоа што трае жалбената постапка судот му дозволи да излезе на слобода притоа му беа одземени двата пасоши и воедно не смее да и се доближува, ниту да има никаков контакт со жртвата.

Поранешниот бразилски репрезентативец денеска излезе на слобода, а надвор го дочекаа луѓе кои претестираа против таа одлука.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни