Поврзете се со нас

Свет

Данците прават дрим-тим: Алборг ги обезбеди услугите и на Палмарсон

Објавено

на

Данскиот прволигаш Алборг успеа да ги обезбеди услугите на уште една голема ѕвезда-тоа е Арон Палмарсон.

Тоа што беше најавено измиантиве денови доби официјална потврда, па така Палмарсон од следната сезона ќе го гледаме во дресот на Алборг со кого договори тригодишен договор. Тој во новата средина доаѓа од Барселона, а претходно настапуваше за ФХ, Кил и Веспрем.

Да посетиме данскиот состав претходно го доведе Микел Хансен како и уште неколку други играчи од Бундеслигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни