Поврзете се со нас

Свет

Даци му донесе победа на Вестерло

Објавено

на

foto: kvcwesterlo.be/Dha/Photo News

Македонскиот интернационалец, Ердон Даци му донесе победа на Вестерло во првата лига на Белгија.

Даци беше стартер на пресметката со Кортријк која заврши со резултат 1-0 со голот кој тој го постигна во првото полувреме, поточно во 35 минута.

Ова за напаѓачот е прв сезонски погодок, на претходната средба против Генк запиша асистенција што значи дека полека влегува во посакуваниот ритам, форма.

Инаку ова за Вестерло исто беше прво славје во ова кампања во која со 6 бода е на 15 место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни