Да се наежиш: Моментот кога им ја ,,збрца” тројката и ја крена Македонија на нозе (Видео)

vladoilievski

Тоа беше тој момент кога се сирената одекна во Каунас и Македонија се пласираше во полуфиналето на Европското првенство во 2011. Тој ден се „запали“ главниот град Скопје, кој беше обоен во црвено-жолта боја од победничката треска. Се младо и старо беше излезено на плоштадот Македонија за да ја прослави неизмерната радост и неверојатната победа над кошаркарскиот гигант и домаќин -организатор на ЕП, Литванија со 67:65.

Погледнете го моментот кога Владо Илиевски, им ја ,,збрца” тројката на Литванците и ја одведе Македонија во полуфиналето со Шпанија.

Facebook Коментари