Поврзете се со нас

Балкан

Цветаноски од Унгарија се пресели во Албанија (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот интернационалец, Матеј Цветаноски го заврши својот престој во Унгарија во тимот на Ѓирмот и во иднина ќе настапува во Албанија во Партизани Тирана.

Офанзивецот вториот дел од минатата кампања го одигра во Ѓирмот и откако му завршија обврските со овој клуб се одлучи да ја прифати понудата на Партизани. Тој потпиша едногодишен договор со опција за продолжување на соработката за уште една кампања.

Некогашниот член на Вардар, Шкупи, Пелистер и Македонија Ѓорче Петров веднаш ќе му се приклучи на новиот тим на подготовките во Словенија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни