Поврзете се со нас

Светски првенства

Црвено-жолтата комбинација доминира во Порто, фановите подготвени за историскиот предизвик (Фото)

Објавено

на

Македонската фудбалска репрезентација е на чекор до историски пласман на Светското првенство во Катар, а последната пречка се вика Португалија.

Вечерва на „Драгао“ се игра финалето на мундијалскиот плејоф, во кој повторно нашите репрезентативци ќе имаат одлична поддршка од голем број фанови.

Црвено-жолтата боја доминира низ улиците на Порто на неколку часа до натпреварот, а фановите во одлична атмосфера ги трошат последните часови пред кулминацијата и дуелот Португалија-Македонија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни