„Црвено-црните“ се вистински хит: Вардар доби и турбо-фолк навивачка химна (Видео)

vardar slavje

Добро е познато дека Вардар дојде до титулата во Лигата на шампионите со што уште еднаш ја израдува и сплоти македонската нација.

Овој успех на „црвено-црните“ беше инспирација за многу луѓе, па беа создадени неколку нови навивачки песни за да сега добиеме и турбо-фолк навивачка химна која ја исполнува Влатко Алексовски. Еве како звуци новата песна за нашиот најголем спортски бренд.

Facebook Коментари