Поврзете се со нас

Македонија

„Црвено-црните“ подновени патуваат во Келн: Вардар ќе настапи со специјално дизајнирани дресови (Видео)

Објавено

на

Македонскиот шампион, Вардар и оваа година ќе игра на завршниот турнир во Лигата на шампионите, настап за кој „црвено-црните“ добија посебно дизајнирани дресови.

Вардар и Вардар Фаншоп во соработка со ракометарите и со „Hummel“ подготвија ограничена серија на дресови која од денеска е достапна во фаншоп продавнитата како и on-line на www.vardarfanshop.com.

Денеска овие дресови ги промовираа Мартин Поповски и Кристијан Дисингер, а мотото е „Нов дрес, иста цел – победа во Келн”. Посебно за овие дресови е што во нивнито создавање учествувале и самите ракометари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни